بررسی هیتمن بتا که در اوایل 2016 منتشر خواهد شد.

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/585/1754544/rt.jpg

پس از انتشار هیتمن آمرزش Absolution نتیجه آن چیزی که طرفداران هیتمن انتظار داشتند نبود. هیتمن جدید پس از این همه سال از ریشه های خود فاصله گرفته بود. در شماره های قبلی شما مجبور بودید یک شخصیت مهم را مخفیانه و آنطور که بازی میخواهد ترور کنید. مثلا یکی از سردسته های باند مافیا را قرار بود ترور کنید، برای ورود به ساختمان توسط محافظان بررسی میشدید بنابراین باید از قبل تمام سلاح های خود را دور می ریختید و با دست کاملا خالی داخل ساختمان می شدید ولی وقتی می دیدید رئیس مافیا یک فرد خیلی شکمو هست متوجه می شدید که راه کشتن او قرار دادن چاقو داخل مرغ سوخاری شده است  و برای اینکار باید آشپز را میکشتید و لباس های او را می پوشیدید و خود را آشپز جا می زدید. هر قتل در هیتمن لذت خاص خودش را داشت و باید برای فهمیدن راه حل بسیار فکر می کردید اما در هیتمن جدید که آمرزش نام داشت بازی کاملا غیر خطی شده بود و دیگر مهم نبود که مخفیانه کار نکنید و در صورت لو رفتن می توانستید همانند بازی Call of Duty همه را بکشید و در آخر هدف اصلی را هم به رگبار ببندید. این بزرگ ترین ضعف بازی هیتمن بود. همچنین دیگر خبری از موسیقی های خاص و تاثیر گذار سری هیتمن نبود و در این شماره دیگر به سراغ جسپرکید مشهور نرفته بودند. در این سال ها که خبری از هیتمن جدید نبود بازی اساسینز کرید توسط یوبی سافت ابداع شد و بخش بزرگی از ایده های هیتمن را دزدید. مانند ترور های مخفیانه و همرنگ جماعت شدن یا رفتار مردم با شخصیت بازی و مشکوک شدن سربازها و حکومت به شخصیت بازی. البته اساسینز کرید ایده های خودش هم داشت و از بسیاری جهات با هیتمن تفاوت دارد.

خوشبختانه سازندگان بازی متوجه این اشتباهشان شده اند و در هیتمن جدید که بتا نام دارد قرار است دوباره خصوصیات اصلی هیتمن را برگردانند و بازی را به شماره چهارم بسیار شبیه کنند. شماره چهارم بازی شرکت سازنده را از ورشکستگی نجات داد و فروش بسیاری داشت. در شماره جدید هیتمن دوباره برای ترور شخصیت های مهم از روش های از پیش تعیین شده اما بسیار زیاد و متنوع استفاده میکند به نحوی که شما می توانید بازی را چندبار تکرار کنید و هربار به شکلی جدید و متفاوت عملیات را انجام بدهید.

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/585/1754544/fs.jpg

در این شماره علاوه بر گرافیک بالا از همه جهات هیتمن پیشرفت داشته است، تعداد نفرات و تنوع آنها، لوکیشن ها و بزرگی آنها در این شماره بیداد می کند. در تریلرهای منتشر شده از بازی شما متوجه می شوید که با یک هیتمن درست و حسابی روبرو هستید و اسکوئر انیکس اینبار سنگ تمام گذاشته است.


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/585/1754544/qw.jpg

داستان بازی هم مربوط به قبل از هیتمن یک هست، زمانی که هیتمن در آزمایشات مختلف برای ورود به سازمان قرار میگیرد و آنها قصد دارند این قاتل کارکشته و خونسرد را مطیع خودشان کنند. در این شماره داستان هیتمن روایت می شود. در یکی از مراحل بازی که در دموها نشان داده شده است، می بایست صحنه مد و لباس را دستکاری کنید و جنایتی براه بیاندازید که بسیار تماشایی است.


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/585/1754544/we.jpg


سایر مطالب مرتبط:

نقد بازی دویل می کرای 5

نقد بازی رزیدنت اویل